Як змусити цвісти орхідею. Как заставить цвести орхидею.

На питання: «як змусити цвісти орхідею» — я не могла знайти відповіді майже 5 років. Що тільки не робила… А мої красуні фаленопсиси квітли лише місяць після придбання, а потім вперто стояли голими, а іноді, навідь квітконоси відсихали. Причому, листя нарощували, кореневу систему нарощували, а квітконоси, ну ніяк. І от, нарешті, я знайшла ідеальне сполучення засобів, які допомогли моїм дівчаткам — орхідеям фаленопсисам не тільки прокинутися на наявних квітконосах, а викинути по 1-2 нових сильних квітконосів. Що це за засоби? Все просто! Це — часникова вода та добриво для орхідеї «Успіх».

средства для цветения орхидеи

Якщо хочете, аби й ваші «сплячі красуні» прокинулися, читайте далі й я розповім свій покроковий рецепт пробудження цвітоносів у орхідей.

Часникова вода для орхідеї — ідеальний засіб заставити її квітнути або змусити орхідею випустити новий квітконіс.

Робиться цей магічний засіб дуже просто:
Берете 1 літр звичайної трохи відстояної води з-під крану.
Чистете та ріжете невеличкими шматками 3 часникові зубчики.
Розбовтуєте воду, накриваєте кришкою та на 24 години прибираєте у темне місце. (я ставлю в комірчину).
Наступного дня знову збовтуєте водичку з часником, потім проціджуєте й «купаєте дитинку» добре промочивши всю кореневу систему. На листя НЕ лити. Все. Перша частина «чарівної скрипки» для фаленопсиса заспівана.

Еффективне добриво для орхідей — «Успіх»

Тут все зовсім просто: в цьому добриві я орхідеї не купаю, а поливаю у пропоції: на 1 літр води — 0,5 кришечки добрива. Потім збовтую водичку у пляшці й обережно поливаю тільки кореневу систему.

Графік поливу орхідеї для активного нарощування квітконосів та цвітіння.

Для своїх дівчаток — орхідей фаленопсисів я винайшла дуже простий графік. Один раз на місяць — купання в часниковій воді, та один раз на місяц — полив добривом. Тобто, загалом виходить два рази на місяць з перервою у 14 днів. Аби не плутатися, я собі запам’ятала: кожного 4-5-го числа місяця я поливаю добривом, кожного 19-20-го — часниковою водою.

Що з того вийшло — дивіться. Була в мене найперша орха, яка після придбання не схотіла більше квітнути, проте схотіла дати нам діточок.

дитинки орхідеї пересадка

Діточок орхідеї я успішно виростила, пересадила у нові горшечки, але вони в мене так і «сиділи» декілька років, абсолютно не бажаючи давати квітконоси.
Теж саме було з усіма новими квітами, які настриливо дарував мені чоловік на кожну річницю знайомства. Орхідея квітла перший місяць, а потім роками стояла гола.

І от, після першого ж місяця в режимі поливу/купання чесниковою водою та «Успіхом» я нарешті побачила перший квітконіс на дитинці моєї найпершої в житті орхідеї.

Як відрізнити квітконіс орхідеї від кореня?

Коли роками чекаєш квітіння улюбленої квітки, дуже часто сприймаєш новий корінь за квітконіс. Але, коли у вас з’являться перші квітконоси, ви їх вже ніколи не сплутаєте. Докладніше про це я написала у статті: Як відрізнити квітконіс від кореня орхідеї
Найголовніше — це те, що квітконіс завжди росте вгору та має роздвоєння й мовби декілька шарів.

квітконіс орхідеї

Отже, переплутати справжній квітконіс із коренем неможливо.

А тепер, тільки-но погляньте, яку красу мені подарували цього року майже всі мої красуні:

чому не квітнуть орхідеї

При цьому, єкспериментуючи із засобами по примушуванню орхідеї до квітіння, я перевірила й ще один засіб — стимулятор росту для орхідей:
цитокінінова паста для орхідеї. стимулятор росту

про те, як цим користуватися, докладно у цьому відео:

В результаті ви можете змусити прокинутися квітконіс або дитинку з бруньки орхідеї. Вийде щось на кшталт цього:

разбудить орхидею

Тільки в мене до вас порада: не намагайтеся розбудити одразу всі бруньки. В такому разі у вашої орхідеї може не вистачити на всіх сил й вона загине, або буде, як в мене, прокинулись дві бруньки, але сили вистачило тільки на 1 квітконіс, а інше поки ще посапує:

пробудження бруньок орхідеї

Але, якщо ви все зробите правильно, ваші красуні будуть тішити вас дуже довго. Головне, не поливати занадто часто, та забезпечити світло не менш ніж 12 годин на добу. Інакше квітки орхідеї дуже швидко почнуть сохнути та падати. Я своїм вмикаю після 16-ї години вечора ще на 4 години звичайну світлодіодну настільну лампу. Цього їм вистачає.

как заставить цвести орхидею

Отже, ви бачите, що змусити цвісти орхідею можна. Треба тільки мати терпіння. Я вже, чесно кажучи, й не сподівалася, що в мене вийде знайти з моїми орхідейками спільну мову, але, той, хто не здається, той завжди перемагає. Бажаю й вам домовитися з вашими підопічніми, які з радістю будуть дарувати вам свої прекрасні квіти. Успіхів вам!

Добавить комментарий

Войти с помощью: